úterý 16. července 2013

Ve Slezsku

Minulý týden jsem podnikla s dětma výlet vlakem do mých rodných Beskyd. Byla to opravdu dlouhá cesta... uff. Ale zvládli jsme to. Děti měly perfektně vybavené baťůžky, ve vlaku byl super sortiment dobrot a káviček... takže jsme dojeli unavení, ale v dobré náladě :)

Počasí nám celou dobu nepřálo. Pršelo každý den. Byla dokonalá zima. Z Beskyd pocházím, vím, že tam počasí umí překvapit, ale tentokráte (tak nějak zas) mě překvapilo hodně. Mít ještě jeden kufr, tak zabalím holínky, teplé svetry a pláštěnky :)

Naše malé hnědoočko. Několikrát mi dal pěkně pocítit své nálady. Ale marné. Dvakrát jsem jej obrala o jeho polední spánek... není se tedy čemu divit.


Dobrá nálada ho ale neopouštěla. U babičky je spousta parádních hraček z mého dětství. A že jsme měli hezké hračky a hry!


Třeba tyhle karty. Jen vyskládat je všechny na koberci mu dalo pěkně zabrat. A hlavně - samé dopravní prostředky :) Už ani nevím, jak se s nimi vlastně hrálo. Na to by se ale přišlo. Nicméně zatím slouží jako obrázky a nic víc není třeba :)


Motivační talířky. Oběd mizí sám od sebe :)


A taková rajská... není co dodat :)


Ano, zažehlovací korálky už budou asi součástí naší rodiny vždy a všude :)


Do rodného Slezska jsme se vypravili především na oslavu šedesátin mé tety. Ale kdykoliv tam jsme, je potřeba navštívit přátelé. To se prostě musí a to je velmi milá povinnost :) Tentokráte jsem se ale také setkala s někým úplně "novým" :) Známe se z blogového světa a já jsem strašlivě moc ráda, že Lenku jsem mohla poznat i osobně :) Objednala jsem si u ni plstěné duhové kuličky a tak příležitost byla na světě :) Jenže Lenka mě překvapila i krásnými dárky navíc! Bílé kuličky. To je úkolovka - látkový náhrdelník :) Tak mi držte palce. No a pak ta nádherná brož. Jako že na zimní kabátek. Ale já mám i podzimní a tomu to s novou parádou bude také slušet :) Už se těším :) Takových krásných drobností, které rozzáří outfit, totiž nikdy není dost.


Leni, ještě jednou moc děkuji za velmi milé setkání, bo to bylo fakt fajné! :)

Když to na závěr shrnu - náš prodloužený víkend od čtvrtka do úterka byl únavný, mokrý, uplakaný, mrzutý, veselý, plný dobrot, plný nových dobrodružství a bohatý o krásná setkání :)

A jaký byl ten Váš víkend? :)

Jola * 8 komentářů:

 1. Ty karty jsou kvarteta, mě (kdysi hodně dávno) i naše děti (taky už je to nějaká doba) to hodně bavilo, ale pravda, to ještě nebyly PC hry. Pravidla najdeš tady http://hrejsi.cz/karty/kvarteto.htm

  OdpovědětVymazat
 2. Jola, both of your beautiful children have grown and their faces look older than the last pictures which were recently! I am happy to hear that you had a fun and successful trip even though it rained! Have a safe trip home!!

  OdpovědětVymazat
 3. Jé, ty talíře pamatuju:-))) A koukám že jste si výlet užili, to je prima:-)
  Ajka

  OdpovědětVymazat
 4. No, Joli, bylo to fajne:)) A na beton zas brzo bude, že? :)) papa a myšákům pusu!

  OdpovědětVymazat
 5. Návštevy bývajú náročné hlavne keď je to ďaleko a nie tak často, ale nakoniec aj ja vždy zistím, že stihnem viac a hoci po pár dňoch viac unavená ako odpočatá, ten duševný relax sa nedá zaplatiť.

  OdpovědětVymazat
 6. Joli, super ze ste si uzili vylet aj ked vam pocasie velmi neprialo. Deticky su zlatucke, a tie krtkove tanieriky su krasne. A tiez gulicky, budes mat z nich naozaj pekny nahrdelnik.

  OdpovědětVymazat
 7. Ty vlněné kuličky jsou překrásné:-) Hezky jste si to celé užili. Mějte se i dál fajn. D

  OdpovědětVymazat
 8. Evi, děkuji!!! Úplně se mi vykouřilo z hlavy, co to bylo. Faktem je, že jsem po tom ani nějak nepátrala, Adámek si s nimi poradil po svém :) Ale moc děkuji za odkaz :)

  Ajko, ty talířky nejsou moc staré :) Dokonce ten krtkův je hooodně nový :) Ale jsou nádherné. Takové, jaké dětské talířky mají být. A hlavně - jsou vyrobené tady :)

  Leni, na beton! :)

  Nika, tak nějak :) Já se hlavně bála toho cestování. Navíc i tam jsem měla omezené možnosti. Ale zvládli jsme to :)

  Danielko, ano ano a vděčím za ně Lence :) Je to holka šikovná!

  OdpovědětVymazat

Děkuji za Vaši milou návštěvu a krásné komentáře :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...