neděle 13. července 2014

Holidays...

Opět na Vranově nad Dyjí v našem oblíbeném Penzionu Jelen. Krásně jsme si to užili, i když počasí nepřálo. Po celou dobu našeho volna bylo totiž zamračeno, deštivo a občas nás dohonila i bouře.

V Podyjí jsme již po několikáté, a tak jsme tentokráte fotili maličko i z jiného pohledu, a pár takových fotek bych Vám ráda nyní nabídla :)

***

Tradičně jsme vyrazili do Znojma. Letos jsme prošli tajemné znojemské podzemí, užili si jízdu místním turistickým vláčkem... a udělali malou photo session panence Blythe, která samozřejmě nemohla chybět :) Tady se nechala vyfotit u Rotundy sv. Kateřiny...


... a zde u Radniční věže :)


Protože se manžel zajímá o židovskou kulturu, cíl pro další výlet byl jasný - Třebíč a její židovská čtvrť ...


... a povím vám - nejen synagoga byla krásná, ale celá židovská čtvrť stojí zcela jistě za zhlédnutí. Místní malé domečky, upravené zahrádky... nádherné!


Nemohli jsme rovněž vynechat cestu do krásné Telče. Letos jsme zamířili na zámek (zas a opět), kde byla výstava "Po stopách filmu". Vystavené byly fotografie a kostýmy z filmů či pohádek, které se na zámku točily. Tak třeba z pohádky "Jak se budí princezny" ...


... nebo z filmu Borgia a opravdu mnoho mnoho dalších.


A neměla bych zapomenout na možná pravý důvod, proč jsme letos opět zamířili do Podyjí :) V nedalekých Budkovicích blízko Ivančic, se konal tradiční "Jet Over Czech" a manžel prostě nemohl chybět :)


... kromě panenky Blythe, která na letišti zcela nepochopitelně pózovala s erbem města Telč - no blondýna, co se dá dělat :) ...


... byl i Adámkův parťák Skipper Corsair ...


... a oba si užívali - kromě sluníčka (ano ano, na závěr dovolené jsme se pokochali i slunečními paprsky) i společnosti dalších parádních letounů, tak třeba Adámkův favorit Thunderbolt ...


***

Po celý týden bylo opravdu fajn. Když si odmyslím, že děti v jednom kuse povídaly, povídaly, zpívaly a zase povídaly :), že občas sedly do louže po dešti ...


... že na nohách jsme užili jen botky sice letní, ale vhodné především do deště ...


... tak to bylo prostě moooc fajn :)

Vám všem, kteří jste dospěli až sem, přeji krásné léto, nádherný čas a především pohodu, ať jste kdekoliv :) Mějte se moc moc krásně!

Jola *


A pokud zamíříte na Jižní Moravu, ráda bych Vám ještě doporučila samotný zámek Vranov nad Dyjí, nebo hrad Bítov,  či kavárnu "U nás doma" v Telči, v obci Lesná u Znojma "1. České muzeum motocyklů", interaktivní expozici v třebíčském podzámčí "Cesty časem"... a mnoho dalšího jistě objevíte i Vy sami :)

5 komentářů:

 1. Krásný výlet, to bych si nechala líbit. Škoda, že to nejde...

  OdpovědětVymazat
 2. Bezva dovolenou jste měli Joli:-)

  OdpovědětVymazat
 3. thanks so much for sharing your travels with us! I love seeing your part of the world. Looks like you had a very fun trip; i love the castle and the waking princess display. Fairy tales are so fun!

  OdpovědětVymazat
 4. Jolanko, vidím, že vás od super dovolené neodradí ani počasí a jeho nepřízeň. Každý ji má takovou, jakou si ji udělá, že.
  Na Vranově jsem nebyla od dětství, ale v Třebíči před pár lety a byl to zážitek.
  Moc zdravím, Helena

  OdpovědětVymazat
 5. Ajko, ano ano, snažili jsme se :)

  Helenko, přesně tak :) A Třebíč mě také okouzlila.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za Vaši milou návštěvu a krásné komentáře :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...