čtvrtek 29. září 2011

Deka pro Rozárku / Quilt dla Rozarki

Konečně jsem se pustila do šití deky pro Rozárku. Inspirací mi byla deka z červnové Mariny. No, základní čtverce jsem měla hotové hned. Pak došlo na dokupování látky, protože zbytků bylo tradičně málo :-) a nastaly prostoje. Ale dnes se mi povedlo udělat větší část práce. Čtverce jsem dala do pruhů, ty do obdélníku a mám polotovar deky. Ještě zbývá poměřit a nakoupit látku na okraje a spodní díl deky, plus vatelín. Celkově by měla deka posloužit jako přehoz, ale jak s ní nakonec naloží Rozárka... to se uvidí :-)

Wreszcie udało mi się rozpocząć prace nad quiltem dla Rozarki. Inspiracją był dla mnie quilt z czasopisma Marina 06/2010. Podstawowe kwadraty zrobiłam całkiem szybko, potem zabrakło mi tkaniny - jak zwykle, bo i resztek trzeba w odpowiedniej ilości i dokupiłam coś niecoś... W sumie dopiero dzisiaj udało mi się połączyć wszystkie kwadraty w paski, w cały prostokąt a teraz jeszcze trzeba zmierzyć całe to moje dzieło :-) i dokupić tkanine na spód quiltu i jeszcze... hm, i jak tu po polsku... poprostu muszę jeszcze kupić to, co daje się do środka :-) Quilt powinien posłużyć jako nakrycie łóżka, ale ostateczna decyzja należy do Rozarki.

A tady pár fotek z dnešního večerního tvoření / I tutaj kilka zdjęć z dzisiejszego wieczoruHezký večer a děkuji za komentáře :-) / Miłego wieczoru życzę i z góry dziękuję za zostawione komentarze :-)

6 komentářů:

 1. Ale ładne :) i materiały piękne, pięknie razem się prezentują :)

  OdpovědětVymazat
 2. Śliczne. Takie piękne wesołe kolory, córcia ma piękny pokoik. Pozdrawiam i proszę o częstsze wpisy :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Jolanko deka vypadá úžasně , jsi pašák !!! já se do deky ještě nikdy nepustila.. krásný víkend pa Dita

  OdpovědětVymazat
 4. Śliczne i kolory takie słodkie:)

  OdpovědětVymazat
 5. Bardzo dziekuje za odwiedziny i za mile komentarze!

  OdpovědětVymazat
 6. Deka je naprosto dokonalá! I tu kávičku bych si dala :-)
  Ivana

  OdpovědětVymazat

Děkuji za Vaši milou návštěvu a krásné komentáře :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...